Sprawy o rozwód

Nasza działająca na terenie Legionowa i okolic kancelaria adwokacka podejmuje się prowadzenia postępowań z zakresu prawa rodzinnego oraz opiekuńczego. Świadczone przez nas usługi obejmują sprawy o rozwód z orzekaniem o winie w rozpadzie pożycia stron, bez wskazywania odpowiedzialności oraz w przypadku współdzielonej winy obojga małżonków. Oferujemy takie wsparcie jak doradztwo, reprezentację klientów przed sądem oraz sporządzenie dokumentacji i pism wynikających z przebiegu postępowania.

Pełnomocnik w sprawie rozwodowej

 Skorzystać z pomocy naszej kancelarii mogą małżeństwa, które chcą pozasądowo uregulować kwestie związane ze sprawą rozwodową. W ramach świadczonych przez nas usług znajdują się konsultacje, podczas których rozważana jest możliwość zawarcia ugody dotyczącej podziału majątku bądź przygotowywany jest plan wspólnej opieki nad potomstwem po rozwiązaniu małżeństwa. Pełnomocnik dopełnia również formalności związanych z poprowadzeniem postępowania sądowego.

Wsparcie na etapie sądowym

Adwokat z naszej kancelarii zapewnia reprezentację strony w ramach udzielonego pełnomocnictwa przed sądami na terenie całego kraju. Oferowane przez naszą Kancelarię usługi obejmują sporządzenie pism procesowych, w tym pozwów: rozwodowego, o alimenty oraz dotyczącego separacji małżonków. Ponadto przygotowujemy wnioski o podział majątku wspólnego, zniesienie separacji czy uregulowanie kwestii opieki nad małoletnimi. Zagadnienia te zostają rozstrzygnięte przez sąd.

W trakcie postępowania ustalony jest również sposób korzystania ze wspólnego lokalu, jeśli małżeństwo nadal zamieszkuje pod jednym adresem. Pełnomocnik zapoznaje się z istniejącymi możliwościami, uzgadnia je ze stronami i przedstawia przed sądem.

Doradztwo w sprawie rozwodu

 Kancelaria wyjaśnia klientom kwestie związane z ustaniem małżeństwa. Podpowiada, jak wygląda tok postępowania sądowego i przygotowuje do rozpraw. Tłumaczy również, czym różnią się między sobą separacja oraz rozwód. Pełnomocnik pomoże także ocenić koszty związane z formalnym rozwiązaniem małżeństwa.