O kancelarii

Adwokat Katarzyna Michalak-Oleszczuk posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zawodzie prawnika. Uprawnienia zawodowe adwokata uzyskała w 2013 r. Od początku aktywności zawodowej specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych w obszarze prawa pracy oraz prawa cywilnego. Ponadto posiada doświadczenie w obsłudze prawnej z innych dziedzin prawa, takich jak prawo rodzinne, gospodarcze, spadkowe i karne.

Obsługiwała Klientów prowadzących działalność w różnych obszarach gospodarki, w tym wiodące spółki z branży transportu kolejowego i lotniczego, produkcji elementów infrastruktury kolejowej, sprzedaży, zarządzania i wynajmu powierzchni użytkowo-usługowych oraz innych.

Obszar działalności Kancelarii obejmuje w szczególności miasto Legionowo, Warszawa, Nowy Dwór Mazowiecki oraz okolice (miejscowości sąsiednie). Kancelaria zapewnia możliwość przeprowadzenia konsultacji w trybie online, jak i podczas bezpośrednich spotkań w biurze Kancelarii lub w innym miejscu dogodnym dla Klienta (istnieje możliwość dojazdu do Klienta na obszarze Legionowa i okolic oraz na obszarze Warszawy). 

Doświadczenie

Adwokat Katarzyna Michalak-Oleszczuk jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Jest członkiem Izby adwokackiej w Warszawie. Przez pierwsze jedenaście lat pracy w zawodzie prawnika adwokat Katarzyna Michalak – Oleszczuk współpracowała z renomowanymi polskimi Kancelariami z siedzibami w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Od 2021 r. adwokat Katarzyna Michalak – Oleszczuk prowadzi indywidualną praktykę we własnej Kancelarii w Legionowie.

Publikacje

Adwokat Katarzyna Michalak-Oleszczuk jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa pracy. PUBLIKACJE „Pracownika trzeba poinformować o wewnętrznych procedurach” – artykuł w dzienniku „Rzeczpospolita” – dodatek Dobra Firma https://archiwum.rp.pl/artykul/1303398-Pracownika-trzeba-poinformowac-o-wewnetrznych-procedurach.html „Zmieniają się zasady umów terminowych” – artykuł w dzienniku “Rzeczpospolita” – dodatek Dobra Firma https://www.rp.pl/Kadry/302129965-Zmiany-w-kodeksie-pracy-nowe-zasady-umow-terminowych.html „Przyszłego pracownika z zagranicy trzeba sprawdzić” – artykuł w dzienniku “Rzeczpospolita” – dodatek Dobra Firma https://archiwum.rp.pl/artykul/1298840-Przyszlego-pracownika-z-zagranicy-trzeba-sprawdzic.html „Zwolnienia grupowe: Odprawa za rozwiązanie umowy bez składek, ale z podatkiem” – artykuł w dzienniku “Rzeczpospolita” – dodatek Dobra Firma (współautorstwo) https://www.rp.pl/Place/301159965-Zwolnienia-grupowe-Odprawa-za-rozwiazanie-umowy-bez-skladek-ZUS-ale-z-podatkiem.html „Samozatrudnienie nie może obchodzić przepisów prawa pracy” – artykuł w dzienniku “Rzeczpospolita” – dodatek Dobra Firma https://archiwum.rp.pl/artykul/1296734-Samozatrudnienie-nie-moze-obchodzic-przepisow-prawa-pracy.html Poradnik Prawny “Rzeczpospolitej” – “Jak rozliczać benefity dla pracowników” – dodatek do Rzeczpospolitej w Prenumeracie Plus (współautorstwo) http://produkty.rp.pl/ebookprenumerata/ „12-miesięczne rozliczenia firmowe mają więcej wad niż korzyści” – artykuł w dzienniku “Rzeczpospolita” – dodatek Dobra Firma https://archiwum.rp.pl/artykul/1290136-12-miesieczne-rozliczenia-firmowe-maja-wiecej-wad-niz-korzysci.html „Tyle praw i obowiązków, ile wynika z wzajemnych ustaleń” – artykuł w dzienniku “Rzeczpospolita” – dodatek Dobra Firma https://archiwum.rp.pl/artykul/1288041-Tyle-praw-i-obowiazkow-ile-wynika-z-wzajemnych-ustalen.html “Ochrona danych osobowych w firmie” – poradnik – dodatek do “Rzeczpospolitej” w Prenumeracie Plus (współautorstwo) „Maile służbowe pod kontrolą pracodawcy” – artykuł opublikowany w “Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw – MSP” http://gazeta-msp.pl/?id=pokaz_artykul&indeks_artykulu=2598